سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانشمند سلطان خدا در زمین است، پس هرکه با وی در افتد بر افتد . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
 
پنج شنبه 90 اردیبهشت 1 , ساعت 5:22 عصر

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدحسن اکبری مطلق پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش ملی آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه پیام نور بیرجند، هدف اصلی همایش را فرهنگ‌سازی در حوزه آسیب‌ها با سه محور اساسی پیشگیری، مداخله و توانمندسازی اعلام کرد.
وی با اشاره به نقش اعتیاد در آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: اعتیاد سبب بروز سایر آسیب‌ها می‌شود و از این رو مهم‌ترین آسیب اجتماعی اعتیاد است.
اکبری‌مطلق افزود: به عنوان نمونه اعتیاد پدر می‌تواند یکی از دلایل فرار دخترش از خانواده باشد و در این راستا دخترانی که از خانه فرار می‌کنند، در معرض آسیب قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به تهیه سند کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی استان در سال 88 و ابلاغ آن به همه دستگاه‌ها ادامه داد: در تدوین این سند که به منظور جلوگیری از موازی‌کاری دستگاه‌ها در کنترل آسیب‌ها صورت گرفت 11 دستگاه با این سازمان همکاری کردند.
دبیر علمی نخستین همایش ملی دوسالانه آسیب‌های اجتماعی ایران نیز گفت: تعدادی کتاب از اصل مقالات رسیده به همایش چاپ شده است.
سید حسن موسوی چلک افزود: 9 محور از این کتب در زمینه مقالات رسیده، یک جلد کلید واژه و نکات کلیدی و یک جلد کتاب مربوط به مقالات حوزه آسیب‌های اجتماعی استان خراسان جنوبی خواهد بود.
وی ادامه داد: 452 مقاله به همایش رسیده که 43 مقاله به صورت سخنرانی و 50 مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.
همایش ملی دوسالانه آسیب‌های اجتماعی ایران امروز و فردا در بیرجند برگزار می‌شود.لیست کل یادداشت های این وبلاگ